Menu Zavřeno

Osvětlení domečků

Drtivá většina domečků a podobných staveb na kolejišti se rozsvěcuje najednou jediným světelným zdrojem – žárovkou nebo LED diodou. Jen několik málo výrobců má již jednotlivá okna oddělená tak, aby ke každému z nich bylo možno zabudovat samostatný zdroj světla. Dále popsané řešení toto umožní do nově stavěných domečků a s trochou opatrnosti i do již hotových a instalovaných na kolejišti. Zobrazené moduly se lepí ke každému oknu, které chceme samostatně osvětlovat. Vyrábí se na zakázku podle zadaných rozměrů, většinou podle velikosti oken.

LED diodu lze podle uvážení zabudovat na zadní stěnu nebo do boku modulu, který se dodává bez otvorů pro LED diody. Jak je patrno, lze podle potřeby vyrobit takřka libovolný tvar. Záleží na použití. Je vhodné upozornit, že LED dioda trochu svítí i dozadu, takže je dobré ji po zalepení zabarvit černou modelářskou barvou. Nedoporučujeme použití žárovek pro jejich vysokou teplotu, která může poškodit modul.

Moduly se standardně vyrábí se sílou stěny 1mm a součástí modulu může být i okrajový „límec“, který usnadňuje přilepení ke stěně domečku. Pro výrobu je třeba zadat vnější rozměry a případně zda má být vyroben i okrajový límec a jeho rozměry. Nejlepší je zaslat výkres s okótovanými rozměry.

Cena se pohybuje okolo 25,- Kč bez DPH.

V případě zájmu lze dodat i výkonové LED diody s velkým úhlem vyzařování v následujících barvách: žlutá, bílá teplá, bílá studená, žlutozelená. Pro řízení osvětlení lze výhodně použít modul, který je v nabídce Osvětlení kolejiště.